Raksti no, Medicīniskie mediji, Veselība

B12 vitamīns kā būtisks papildinājums jūsu veselībai

Medicīnas žurnālists Entonijs Viljamss (Anthony William) apgalvo, ka praktiski visai mūsdienu cilvēcei trūkst B12 vitamīna. Bieži vien cilvēki to pat neapzinās, jo asins analīzes ārsta apmeklējuma laikā var izrādīties normas robežās vai pat virs normas. Bet vai ar testiem var noteikt, vai B12 uzsūcas organismā tur, kur tas visvairāk nepieciešams – orgānu audos, smadzenēs un nervu sistēmā?

Var gadīties, ka, lai gan analīzes liecina, ka vitamīna līmenis ir normāls, nervu sistēmai joprojām trūkst pareizā B12 vitamīna veida. Kāpēc B12 vitamīns ir tik svarīgs un kā jūs varat uzturēt vitamīna krājumus atjaunotus? Tieši par to ir runa.

Kāpēc B12 vitamīns ir tik svarīgs?

B12 vitamīns ir atbildīgs par desmitiem tūkstošu funkciju organismā un palīdz mums ražot enerģiju no ogļhidrātiem, taukiem un olbaltumvielām. B12 ir ļoti svarīgs nervu sistēmai, zarnu veselībai un sarkano asins šūnu ražošanai. Turklāt B12 ir īsts smadzeņu vitamīns.

B12 vitamīns ir ļoti svarīgs:

Nervu sistēmas un smadzeņu stiprināšana

B12 kopā ar adenozilkobalamīnu un metilkobalamīnu nodrošina atbalstu visiem neiroloģiskiem simptomiem un stāvokļiem, stiprinot un aizsargājot gan smadzenes, gan centrālo nervu sistēmu. Turklāt pareizā B12 satur būtiskus elektrolītus, kas aizsargā smadzenes no bojājumiem un ļauj tām atjaunoties. B12 nodrošina arī garīgo un emocionālo stimulu.

Lai saglabātu dzīvību, pilnīgi visām smadzeņu šūnām ir nepieciešams B12 vitamīns. Šis spēcīgais vitamīns ir noderīgs bipolārās depresijas, ALS, Parkinsona slimības, multiplās sklerozes, panikas lēkmju, migrēnas, nemierīgo kāju sindroma, POTS, noguruma, trīces un daudzu citu slimību ārstēšanai . B12 vitamīns vairāk nepieciešams cilvēkiem, kuri aktīvi strādā smadzeņu darbu vai nodarbojas ar sportu, vai kuri piedzīvo lielus dzīves pārbaudījumus, stresu, emocionālus pārdzīvojumus.

Rūpējas par aknu veselību

B12 vitamīns ir ļoti svarīgs vitamīns aknu darbībai. B12 ir iesaistīts vairāk nekā 2000 ķīmisko funkciju, aktivizējot aknu spēju pārstrādāt, izmantot un sadalīt visus pārējos tur glabātos vitamīnus un minerālvielas. B12 stiprina aknu šūnas un aknu maisiņus, novēršot aknu asinsvadu atrofiju un atbalstot aknu darbību.

mazina iekaisumu

Pareizs B12 veids palīdz uzturēt zemu homocisteīna līmeni, kas samazina iekaisumu organismā.

Aizsargā organismu no vīrusu izraisītiem bojājumiem

Adenozilkobalamīns kopā ar metilkobalamīnu aizsargā organismu pret Ebšteina-Barra vīrusa mutācijas celmu un citu kaitīgu vīrusu izdalīto neirotoksīnu bojājumiem, kā arī stiprina organisma izturību pret dažādiem ļaundabīgiem audzējiem.

B12 ir noderīgs dažādiem veselības stāvokļiem

Patiešām, B12 ir viens no tiem vitamīniem, kas var palīdzēt praktiski ar visiem simptomiem un veselības problēmām. Neatkarīgi no tā, vai tie ir nervu sistēmas traucējumi, depresija, gremošanas traucējumi vai autoimūna slimība, B12 ir ļoti svarīgs, lai risinātu jebkuras veselības problēmas un saglabātu labu veselību.

Kas izraisa B12 deficītu un kā to atpazīt?

Pastāv plaši izplatīts uzskats, ka B12 vitamīna deficīts ir sastopams tikai veģetāriešiem un vegāniem. Patiesībā tas tā nebūt nav. Vitamīnu trūkums skar lielāko daļu no mums – no zīdaiņiem līdz vecāka gadagājuma cilvēkiem. Tas jo īpaši attiecas uz mūsdienām, kad pārtikas kvalitāte ir krasi pasliktinājusies un mūsu organisms ir pakļauts pastāvīgai slodzei, cenšoties tikt galā ar straujo dzīves ritmu, vides piesārņojumu, stresu un dažādiem vīrusiem un citiem patogēniem, ar kuriem neizbēgami saskaramies.

Saskaņā ar medicīnas mediju sniegto informāciju parasti ir divi B12 deficīta iemesli – biotīna trūkums uzturā vai vājas/pārslodzes aknas . Ja B12 vitamīna līmenis organismā ir kritiski zems, tas var izraisīt:

  • vājums un hronisks nogurums;
  • muskuļu un locītavu sāpes;
  • atmiņas traucējumi;
  • sirds pukstēšana;
  • kuņģa un zarnu trakta problēmas, piemēram, aizcietējums un slikta dūša;
  • bāla sejas krāsa;
  • kognitīvie traucējumi;
  • mutes čūlas un smaganu asiņošana;
  • koordinācijas problēmas;
  • garastāvokļa izmaiņas, tostarp depresija, trauksme un nervozitāte;
  • elpas trūkums un reibonis;
  • jpm.

Hronisks stress, uzturs ar augstu tauku un olbaltumvielu saturu, zems augļu un dārzeņu patēriņš, perorālie hormonālie kontracepcijas līdzekļi, gremošanas traucējumi, smēķēšana, alkohols un, protams, mānīgais kofeīns, kas ir daudzu ikdienas sabiedrotais, veicina vitamīnu izsīkumu.

Bet kā novērst vitamīnu trūkumu?

Lai gan veselīgs dzīvesveids un svaigi augļi un dārzeņi (tostarp zaļie lapu dārzeņi) ir liels atbalsts, ar to vien nepietiek. Lai novērstu B12 vitamīna trūkumu, dažādos veidos atbalstītu organismu un uzturētu nervu sistēmu labā darba kārtībā, regulāri barojiet savu organismu ar kvalitatīvu B12 uztura bagātinātāju pareizajā formā, lai uzturētu vitamīna krājumus pilnvērtīgus.

Kurai B12 formai dot priekšroku?

Lai no uztura bagātinātāja gūtu maksimālu labumu, būtiska un neaizstājama ir tā kvalitāte. Tomēr ne visi tirgū pieejamie preparāti ir vislabākās kvalitātes, un daudzi no tiem satur citronskābi, aromatizētājus, rīsu miltus vai citas veselībai kaitīgas pildvielas.

Turklāt ir svarīgi pārliecināties, ka B12 ir pareizajā formā – satur gan metilkobalamīnu, gan adenozilkobalamīnu. Viens no tiem ir, piemēram, Vimergy Organic B12, kas ir īpašs metilkobalamīna un adenozilkobalamīna maisījums. Tas ir šķidrs, ļoti labi uzsūcas, nesatur alkoholu un 100% nesatur piedevas. Pateicoties patīkamajai garšai, to ir arī viegli un ērti lietot uzturā, un tas ir lieliski piemērots jaunākajiem ģimenes locekļiem. Vimergy B12 ir pieejams divos izmēros – 30 ml un 115 ml, lai jūs varētu izvēlēties sev piemērotāko.

Bet no kura B12 vajadzētu izvairīties un kāpēc?

Saskaņā ar medicīnas plašsaziņas līdzekļu sniegto informāciju vislabāk ir atturēties no B12 injekcijām. Tas ir tāpēc, ka injekcijas nesatur pareizā veida B12 maisījumu un jutīgajā organismā var izraisīt pārmērīgu reakciju. Tāpēc tie nav ne uz pusi tik efektīvi kā perorāli lietojamie preparāti šķidrā veidā. Lai B12 uzsūktos pareizi, ir svarīgi to lietot iekšķīgi. Tādējādi vitamīns uzsūcas gremošanas sistēmā, kur tas tiek “marķēts” un padarīts bioloģiski pieejams, lai, nonākot asinsritē, B12 viegli uzsūktos orgānos. Injekcijas nepiedāvā tādas pašas priekšrocības.

Kāda ir ieteicamā B12 vitamīna dienas deva?

Tāpat kā ar uztura bagātinātājiem, devas var atšķirties atkarībā no individuālā veselības stāvokļa. Tomēr medicīnas plašsaziņas līdzekļos tiek ieteikta minimālā dienas deva vismaz 1 pipete jeb vidēji 24-26 pilieni. Lai vitamīns B12 labāk uzsūktos, pirms norīšanas 20 sekundes paturiet to zem mēles un, ja iespējams, lietojiet tukšā dūšā, piemēram, pirms vieglām brokastīm.

Bioloģiskais Vimergy vitamīns B12 gaida jūs Elusväli e-veikalā. Uzziniet vairāk un iegādājieties augstas kvalitātes uztura bagātinātāju ŠEIT un palieciet veseli!

Izmantotie avoti: medicalmedium.com

Lahti deklarācija

Šajā rakstā sniegtā informācija ir paredzēta tikai informatīviem nolūkiem; tā nav medicīniska konsultācija, diagnoze vai ārstēšana. Ja rodas veselības problēmas, jākonsultējas ar ārstu vai veselības aprūpes speciālistu. Ja vēlaties lietot alternatīvas vai jaunas zāles, lai uzlabotu savu veselību, lūdzu, dalieties ar šo informāciju ar savu ģimenes ārstu. Atnesiet viņai grāmatu un pārrunājiet, vai un kā ārstniecisko pārtiku un uztura bagātinātājus varētu izmantot viņas atveseļošanās procesā.

Leave a Reply