Medicīniskie mediji, Raksti no

Visvarenā Chaga: kāds ir šī dziedinošā medus spēks?

Čagu jeb melno aunu (dažkārt dēvētu par bērza roku) jau tūkstošiem gadu visā pasaulē izmanto veselības veicināšanai, bet Austrumeiropas tautas medicīnā to lieto jau kopš 16. gadsimta. gadsimtā un vēlāk. Chaga ir īpaši augstu vērtējama fenomenālā antioksidantu satura dēļ, kas var cīnīties pat ar vēža šūnām. Čaga jeb melnais auns palīdz arī stiprināt imunitāti un pretoties dažādiem patogēniem, darbojoties kā patiesi spēcīgs dabisks medikaments bez nepatīkamiem blakusefektiem. Kas īsti ir čaga un kāpēc un kā to lietot? Aplūkosim sīkāk.

čaga jeb melnais auns

Chaga kā spēcīgs līdzeklis jūsu veselībai

Melnā čaga ir sēne, kas aug uz bērza stumbra un patiesībā nav līdzīga sēnei tradicionālajā izpratnē, bet gan neregulāras formas sēnei ar melnbaltu, raupju virsmu. Tomēr aiz tās raupjās virsmas čaga slēpj bagātīgas… A, B, C, D un E vitamīni un bagātīgs ar minerālvielām, piemēram. mangānu, dzelzi, kalciju, cinku un selēnu. Turklāt čagai piemīt ļoti spēcīgas antibakteriālas, pretsēnīšu, pretvīrusu, pretiekaisuma un pretmikrobu īpašības, kas padara to par efektīvu pretlīdzekli pret visdažādākajiem organismā iedzīvojušos nelabvēļiem. Cita starpā čaga ir viens no labākajiem betulīnskābes avotiem. Betulīnskābe cīnās pret vīrusu un audzējus izraisošiem savienojumiem organismā un var iznīcināt arī vēža šūnas. Augsts betulīnskābes saturs čagā ir ļoti vērtīgs alternatīvajā vēža ārstēšanā (un arī vēža profilaksē). Vairāki pētījumi liecina, ka čaga ir īpaši efektīva resnās zarnas, kuņģa, endometrija, plaušu, krūts un prostatas vēža gadījumā. Čaga ir bijusi daudzu pētījumu objekts, un to rezultāti tikai apstiprināja čagas spēcīgās īpašības.

Chaga ir imūnsistēmas stiprinātājs

Pateicoties augstajam beta-glikānu saturam, čaga ir patiešām spēcīgs imūnsistēmas stiprinātājs, kas ir lielisks palīgs dažādu hronisku slimību (piemēram, reimatoīdā artrīta, lupus, fibromialģijas, kairinātas zarnas sindroma, Krona slimības, policistisko olnīcu sindroma u. c.) slimniekiem. Tāpat čaga ir noderīga arī HIV gadījumā, palīdzot mazināt daudzus simptomus un sekundārās slimības, ko izraisa HIV. Turklāt čaga satur fermentu superoksīda dismutāzi jeb SOD , kura līmenis čagā ir augstāks nekā jebkurā citā ārstniecības augā vai auglī pasaulē. SOD veicina brīvo radikāļu noārdīšanos, un ir pierādīts, ka tas ir ļoti efektīvs līdzeklis Parkinsona slimības, Alcheimera slimības un podagras ārstēšanā. Čagas pretiekaisuma īpašības brīnumaini iedarbojas uz dažādām iekaisuma slimībām, tostarp kolītu, astmu, celiakiju, tendonītu un dažādiem artrīta veidiem. Var teikt, ka čaga patiešām ir brīnumzāles, kas var palīdzēt gan uzlabot veselību, gan cīnīties ar jebkuru slimību!

čaga jeb melnais auns

Kur savvaļā aug melnais auns jeb čaga?

Chagas var pamanīt uz bērzu stumbriem, kas piesaista uzmanību galvenokārt melnbaltās un raupjās virsmas dēļ. Čaga aug ne tikai Eiropā, bet arī mērenā klimata joslas mežos Ķīnā, Krievijā, Kanādā un Korejā, kur to dēvē par “Dieva dāvanu”. Chagas var atrast arī ASV ziemeļu daļā un Apalaču kalnos. Lai izmantotu čagu un pagatavotu pulveri, aunu vispirms uzmanīgi noņem no koka un sagriež 5-6 cm garos gabaliņos, kurus pēc tam ātri žāvē zemā temperatūrā (50-60 °C). Žāvētas čagas uzglabā sausā un tumšā vietā. Čagatu pārdod dažādos veselības veikalos pulvera, tinktūras un kapsulu veidā. Igauņu čaga pulveris gaida jūs Elusväli e-veikalā!

Kā lietot melno ram?

Visizplatītākais melno rudzu lietošanas veids ir dzert no tiem pagatavotu tēju. Melnā aunamā tēja ir ārkārtīgi noderīga, jo tajā esošie antioksidanti, vitamīni un minerālvielas organismā viegli uzsūcas un tiek izmantoti.

Lai pagatavotu tēju, vienkārši pievienojiet 1 tējkaroti čagas pulvera un pārlejiet to ar siltu vārītu ūdeni. Tad ļaujiet tējai nostāvēties vismaz 30 minūtes un ne ilgāk kā 24 stundas. Jo ilgāk ļaujat tējai vārīties, jo labvēlīgāks kļūst dzēriens, jo Chaga ārstnieciskās īpašības pastiprinās, kamēr jūs stāvat. Jūs varat droši dzert 2-3 tasītes melnās aunu tējas dienā. Papildus tējai var pagatavot arī maisījumu no čagas pulvera. Izvilkšanai 100 g pulvera sajauc ar 3 glāzēm vārīta silta ūdens (līdz 50 °C), ļauj nostāvēties 24 stundas un tad pārcukuro. Trauku var lietot 3 dienas. Ieteicamā dienas deva ir 1-3 tējkarotes čagas pulvera.

Chaga ir lielisks papildinājums desertiem!

Pateicoties tumšajai, dziļajai garšas buķetei, čagas pulveris ir ideāli piemērots arī smūtijiem, putru virskārtai vai kā papildinājums dažādiem desertiem, un tas pat garšo bērniem. Pievienojiet pāris ēdamkarotes čagas pulvera neapstrādātiem batoniņiem vai tā vietā pagatavojiet saldējumu. Šim nolūkam lieliski noderēs tālāk minētā recepte.

Garšīgi krēmīgs chaga saldējums

Tas prasīs:

  • 3 saldēti banāni
  • ½ tases nesaldināta mandeļu piena vai kokosriekstu piena
  • 1-2 tējkarotes čagas pulvera
  • 1/2 tējkarotes kanēļa
  • 1/2 tējkarotes malta kardamona
  • 1 tējkarote bezalkoholiskā vaniļas ekstrakta (pēc izvēles)
  • sasmalcināti pekanrieksti (pēc izvēles).

Veiciet šo: Ievietojiet visas sastāvdaļas virtuves kombainā un apstrādājiet, līdz iegūstiet zīdainu tekstūru. Rotājiet ar pekanriekstiem un nekavējoties baudiet!

Turklāt ar savu bagātīgo, lauku un nedaudz kafijai līdzīgo garšu Chaga ir arī lielisks kafijas aizstājējs, kas atsvaidzina nogurušu ķermeni un prātu, piemēram, pēcpusdienas noguruma gadījumā.

Elusväli e-veikalā jūs varat atrast Igaunijas bioloģisko audzētāju bioloģisko augu ārstniecības līdzekļu klāstu, tostarp čagas pulveri. Uzziniet vairāk par Eeriksaare Väetee šeit.

Pirkt igauņu valodā Čaga pulveris ŠEIT un izmēģiniet to!

Šajā rakstā sniegtā informācija ir paredzēta tikai informatīviem nolūkiem; tā nav medicīniska konsultācija, diagnoze vai ārstēšana. Ja rodas veselības problēmas, jākonsultējas ar ārstu vai veselības aprūpes speciālistu. Ja vēlaties lietot alternatīvas vai jaunas zāles, lai uzlabotu savu veselību, lūdzu, pārrunājiet šo informāciju ar savu ārstu. Atnesiet viņai grāmatu un pārrunājiet, vai un kā ārstniecisko pārtiku un uztura bagātinātājus varētu izmantot viņas atveseļošanās procesā.

Leave a Reply