Raksti no, Veselība

D vitamīns: kādas ir D vitamīna trūkuma pazīmes?

D vitamīnam mūsu organismā ir ļoti svarīga loma – tas ir atbildīgs par mūsu kaulu un zobu veselību, kā arī par imūnsistēmas efektīvu darbību. Bet kā atpazīt D vitamīna trūkumu un kas to izraisa? Kādi ir labākie D vitamīna avoti? Aplūkosim sīkāk.

D vitamīns – kāpēc mums tas nepieciešams?

D vitamīns ir ļoti svarīgs kaulu veselībai, jo nodrošina kalcija un fosfora uzsūkšanos gremošanas traktā un to uzkrāšanos kaulos un zobos. D vitamīns veicina nervu sistēmas darbību, ādas veselību, regulē vēža šūnu veidošanos un palīdz regulēt cukura līmeni asinīs. Turklāt D vitamīns ir aktīvi iesaistīts imūnsistēmas, kā arī sirds un asinsvadu sistēmas darbībā.

D vitamīna avoti: kurš ir labākais?

Labākais dabiskais D vitamīna avots neapšaubāmi ir dabiskie saules stari, kas ļauj organismam pašam sintezēt D vitamīnu. Optimālais uzturēšanās laiks saulē ir 15-30 minūtes katru dienu, ļaujot saulei apspīdēt jūs. Tomēr mūsu ziemeļu klimatiskajos apstākļos tas ne vienmēr ir iespējams visu gadu, tāpēc diemžēl nevaram paļauties tikai uz saules gaismu un mums jāmeklē atspirdzinājums no citiem avotiem.

D vitamīns pārtikā

D vitamīna avoti dabā ir arī sēnes un mazākā daudzumā spināti, kāposti, sojas pupiņas, baltās pupiņas, apelsīnu sula, auzu pārslu pārslas un zivis.

Tomēr lielisks palīgs ir arī augu izcelsmes D3 vitamīns, kas ir ļoti labi bioloģiski pieejams un ziemas laikā nodrošina pietiekamu uztura devu.

Vimergy D3 vitamīns

Kāpēc D3 vitamīns?

Saules staru iedarbības rezultātā ādā veidojas īpašs D vitamīns, ko sauc par D3 vitamīnu. D3 vitamīns uztur D vitamīna līmeni asinīs ievērojami labāk nekā D2 vitamīns. Tā kā saņemt pietiekami daudz saules gaismas visa gada garumā ir samērā sarežģīti, īpaši Igaunijas klimatiskajos apstākļos, talkā nāk kvalitatīvs D3 uztura bagātinātājs, kas palīdz uzturēt vitamīna līmeni normas robežās.

D vitamīna trūkums

D vitamīna trūkums izpaužas dažādi. Pirmās pazīmes var būt spēka trūkums, muskuļu vājums vai vispārējs nogurums un nogurums.

Turklāt var būt:

 • smaguma sajūta kājās;
 • kaulu sāpes;
 • biežas saaukstēšanās;
 • garastāvokļa zudums un depresija;
 • reibonis;
 • unisus;
 • augsts asinsspiediens;
 • mikrotraumas un kaulu retināšanos;
 • kognitīvie traucējumi.

Kā novērst D vitamīna trūkumu?

Jūs varat viegli novērst D vitamīna trūkumu, veicot 4 svarīgus pasākumus:

 1. Pārliecinieties, ka jūsu uzturs ir krāsains un daudzveidīgs. Palieliniet zaļo lapu dārzeņu īpatsvaru uzturā un, ja iespējams, izvairieties no pārstrādātiem pārtikas produktiem.
 2. Rūpējieties par aknu un zarnu veselību. Aknu un gremošanas trakta veselība nodrošina arī regulāru uzturvielu, tostarp D vitamīna, uzsūkšanos.
 3. Centieties pēc iespējas vairāk laika pavadīt saules gaismā. Atcerieties, ka 5 minūtes ir labāk nekā nekas!
 4. Nodrošiniet savu organismu ar kvalitatīvu D3 uztura bagātinātāju. Šādā veidā jūs varat būt pārliecināts, ka jūsu organismā visu gadu ir pietiekami daudz D vitamīna. Izmēģiniet, piemēram. Vimergy Augu izcelsmes D3 vitamīns !

Kad D vitamīns palīdz?

D vitamīnu ir vērts lietot, lai vispusīgi atbalstītu organismu, novērstu veselības problēmas, kā arī saaukstēšanās simptomu vai citu simptomu gadījumā, kas liecina par D vitamīna trūkumu. Vienmēr ir labi, ja jūsu organismam ir pieejams kvalitatīvs D vitamīns, lai uzturētu tonusu un spēcīgu imūnsistēmu. Īpaši tas attiecas uz tumšajiem rudens mēnešiem, kad saules gaismas ir salīdzinoši maz.

Vimergy D3 vitamīns

Ko par D vitamīnu raksta medicīnas mediji?

Medicīnas žurnālists Entonijs Viljamss (Anthony William) uzskata, ka D vitamīna trūkums nav tas svarīgākais, kam vajadzētu pievērst uzmanību (salīdzinājumā, piemēram, ar hronisku cinka trūkumu). Tomēr neliels D vitamīna daudzums joprojām var būt noderīgs un daudziem cilvēkiem var būt svarīga loma dziedēšanā. Tomēr ir vērts atzīmēt, ka, lai mūsu organisms varētu pareizi uzsūkt D vitamīnu, vispirms ir jādziedē aknas – orgāns, kas atbild par D vitamīna uzsūkšanos un izmantošanu. Tāpēc D vitamīna krājumu atjaunošanai ir trīs būtiskas sastāvdaļas: tieša saules gaismas iedarbība uz ādu, aknu atjaunošana un, ja nepieciešams, D vitamīna piedevu lietošana. Saules gaismu saglabā arī augļi, kurus noteikti ir vērts saglabāt ēdienkartē.

Medicīnas plašsaziņas līdzekļos ir arī minēts, ka nav ieteicams lietot pārāk daudz D vitamīna vai D vitamīna megadozes – metode, kas pēdējā desmitgadē ir kļuvusi populāra alternatīvajā medicīnā. Lietojot D vitamīna megadozes (15 000 SV vai vairāk), organisms uzskata, ka tas ir svešķermenis, un D vitamīnu neuzsūc, bet cenšas to izvadīt. Jāatzīmē arī, ka ir novērots asins trombozes risks, ja D vitamīnu un K vitamīnu lieto lielā daudzumā kopā.

Vimergy D3 vitamīns: kāpēc to izvēlēties?

Papildinājuma kvalitāte ir būtiska, ja jūs vēlaties gūt maksimālu labumu no tā. Vimergy D3 ir 100 % augu izcelsmes preparāts, kas izgatavots no sūnu ekstrakta, kas bagāts ar holekalciferolu, un pārspēj daudzus citus D3 vitamīna preparātus, kas iegūti no dzīvniekiem. Vimergy D3 vitamīns katrā porcijā ir 1000IU (25mcg) D3 vitamīna, un tajā nav pildvielu, alkohola, ĢMO sastāvdaļu, piedevu, citronskābes un citu neatbilstošu slēpto sastāvdaļu. Šis produkts ir organisks un vegāns, un tas ir radīts vislabākajā koncentrācijā. Vimergy D3 satur tikai D3 vitamīnu un organisko kokosriekstu eļļu – neko citu!

D vitamīna norma

Ieteicamā Vimergy D3 vitamīna dienas deva ir 5 pilieni vai 1000 SV 1-2 reizes dienā. 96 devas, kas iekļautas pudelītē, jums pietiks diezgan ilgu laiku. Lai jums vienmēr būtu pa rokai kvalitatīvs uztura bagātinātājs!

Ērti iegādājieties bioloģisko un augu izcelsmes D3 vitamīnu Elusväli veikalā no !

Izmantotie avoti:

Šajā rakstā sniegtā informācija ir paredzēta tikai informatīviem nolūkiem; tā nav medicīniska konsultācija, diagnoze vai ārstēšana. Ja rodas veselības problēmas, jākonsultējas ar ārstu vai veselības aprūpes speciālistu. Ja vēlaties lietot alternatīvas vai jaunas zāles, lai uzlabotu savu veselību, lūdzu, dalieties ar šo informāciju ar savu ģimenes ārstu. Atnesiet viņai grāmatu un pārrunājiet, vai un kā ārstniecisko pārtiku un uztura bagātinātājus varētu izmantot viņas atveseļošanās procesā.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *