Medicīniskie mediji, Raksti no, Veselība

Svarīgi iemesli, lai ēstu vairāk neapstrādātu ķiploku

Ķiploki ir patiesi spēcīgs dziedinošs garšas un ārstniecības augs, kas gadsimtiem ilgi ir ticis godināts tautas medicīnā. Šī enerģiskā plankumainā plankumainszāle sevī slēpj gan antibiotiku, gan pretvīrusu īpašības, nodrošinot efektīvu atbalstu gan slimību profilaksei, gan ārstēšanai. Bet kāds tieši ir ķiploku dziedinošais spēks? Aplūkosim šo sparīgo puisi tuvāk!

Sāksim no sākuma – kāds ir ķiploku dziedinošais spēks?

Asais ķiploks ar asām malām pamatoti tiek dēvēts ne tikai par ārstniecības augu, bet arī par garšaugu. Vairāku iemeslu dēļ. Viena saspiesta ķiploka daiviņa slēpj pilnīgi jaunu 100 000 penicilīna vienību un ķiploku iedarbība uz dažiem patogēniem ir vairākas reizes efektīvāka nekā sintētiskā penicilīna un tetraciklīna iedarbība. (penicilīns un tetraciklīns ir antibiotikas, ko Rietumu medicīnā plaši izmanto dažādu infekciju ārstēšanai). Turklāt svaigi ķiploki palīdz, pateicoties allicīns bet arī pazemina holesterīna līmeni, pazemina asinsspiedienu un novērš asins recekļu veidošanos. Allicīns arī kavē kaitīgo mikrobu attīstību, neļaujot patogēniem dzīvot organismā. Vai tas nav pārsteidzoši, ka viena maza ķiploka sīpols spēj to visu!?!?

Nedaudz ķiploku palīdz autoimūno slimību gadījumā

Pateicoties pretiekaisuma īpašībām, ķiploki ir īpaši efektīvi autoimūno slimību, piemēram, reimatoīdā artrīta, HOPS, lupus, fibromialģijas, Laima slimības un hroniska noguruma sindroma, kā arī citu iekaisuma slimību ārstēšanā. Neapstrādāti ķiploki var būt ātrs līdzeklis pret ausu infekcijām, kandidozi, bronhītu, elpceļu infekcijām, saindēšanos ar pārtiku, herpesu, urīnceļu infekcijām, koronāro artēriju slimību un novājinātu imūnsistēmu. Ķiploki stiprina vispārējo organisma pretestību un neļauj patogēniem vairoties organismā, paātrinot dziedināšanas procesu.

Ķiploki rūpējas arī par zarnām.

Ja ciešat no aizcietējumiem vai SIBO, ķiploki var būt īstais risinājums. Šis pikantais gremošanas līdzeklis veicina gremošanu un iznīcina kaitīgās baktērijas, palīdzot uzturēt zarnu mikrofloru veselīgā līdzsvarā. Ja jums ir problēmas ar gremošanu, noteikti ir vērts izmēģināt ķiploku.

Papildus iepriekš minētajam ir arī neapstrādāti ķiploki:

  • spēcīgi pretvīrusu līdzeklis;
  • spēcīgs palīgs pret parazītiem;
  • bagāti ar fitoķīmiskām vielām;
  • stiprina imūnsistēmu;
  • spēcīgs līdzeklis pret gripu un saaukstēšanos;
  • spēj no resnās zarnas izvadīt toksiskos smagos metālus;
  • pretsēnīšu un pelējuma novēršanai.

Tikai ar 1 svaigu ķiploka daiviņu dienā var pietikt, lai uzlabotu jūsu veselību. Tomēr slimības gadījumā, atkarībā no pašsajūtas, palieliniet daudzumu līdz 4 vai vairāk krustnagliņām dienā.

Ķiploki ir arī spēcīgs uzturvielu avots.

Šī varenā lodīte sevī slēpj pārsteidzošu daudzumu vitamīnu un minerālvielu. Tajā ir daudz C, K un B6 vitamīnu, kā arī tādu svarīgu minerālvielu kā selēns, kālijs, magnijs, kalcijs un dzelzs. Ķiplokos ir arī ļoti maz kaloriju, un tie satur augu olbaltumvielas un derīgās šķiedrvielas.

Bet kā lietot ķiplokus?

Papildus spēcīgajām ārstnieciskajām īpašībām ķiploki ir arī nepārspējams garšaugs, kas ēdienam piešķir lielisku garšas sajūtu. Tomēr ārstnieciskos nolūkos ķiplokus vislabāk ir lietot neapstrādātus – šādā veidā nekas noderīgs netiek zaudēts. Sasmalciniet svaigu ķiploku salātos, sasmalciniet to gvakamolē vai izspiediet atsvaidzinošā sulā. Bet, ja neesat liels ķiploku cienītājs, pamēģiniet ķiplokus pasniegt, piemēram, kartupeļu un tomātu ēdienos vai ar avokado, lai dominējošo ķiploku garšu aizēnotu pārējās garšas, bet to labvēlīgās īpašības joprojām jūs sasniegtu!

Lūk, vēl daži ieteikumi, kā ērti iekļaut ikdienas ēdienkartē neapstrādātus ķiplokus:

  • Svaigiem salātiem vai dārzeņu ēdieniem pievienojiet sasmalcinātus ķiplokus. Lai sasmalcinātu ķiplokus, izmantojiet smalku rīvētāju vai ķiploku presi;
  • Salātu mērcēs iemaisiet neapstrādātus ķiplokus. Šādā veidā iegūsiet gardu un aromātisku piedevu bez dedzinoša ķiploka;
  • Pievienojiet gurķu vai cukini nūdelēm;
  • Sajauciet ārstniecisko līdzekli spinātu zupā;
  • Ēdiet sasmalcinātu kopā ar neapstrādātiem dārzeņiem;
  • Paslēpiet nori rullītī, kura recepti atradīsiet ŠEIT ;
  • Sasmalciniet humusā;
  • Sasmalciniet cepeškrāsnī ceptas kartupeļu šķēles.

Bet, ja jūsu imūnsistēmai ir nepieciešams neliels papildu stimuls, izmēģiniet ķiploku, kurkumas un apelsīna“injekciju” no Medicīnas medija, kas ātri iznīdēs visas slimības. “Šāvienam” nepieciešams:

  • apmēram 2 cm gara neapstrādāta ingvera sakne
  • aptuveni 2 cm gara neapstrādāta kurkuma sakne.
  • 2 vidēji lieli apelsīni
  • 4 neapstrādātas ķiploku daiviņas

Veiciet šo: Pēc tam samaisiet kopā 1 tējkaroti kurkumas sulas, 1 tējkaroti ingvera sulas, ¼ tējkarotes neapstrādātu ķiploku sulas un ¼ tases apelsīnu sulas. Uzreiz izdzeriet.

Bet ko darīt, ja jums ir spēcīga nepatiku pret svaigiem ķiplokiem?

Neapstrādāti ķiploki var būt diezgan asi. Īpaši, ja neesat pieradis pie smaržas un garšas. Tāpēc sākumā ir vērts izmantot diezgan piesardzīgu pieeju. Ja svaigi ķiploki sākotnēji jums šķiet pārāk cieti, sāciet ar maziem daudzumiem un pakāpeniski pārejiet uz lielāku daudzumu. Šādā veidā jūs vingrināsiet savu ķermeni soli pa solim, un kādu dienu pat nepamanīsiet, ka uz ādas rūpīgi uzklājat vairākus nagus! Tomēr, ja ķiploku garša uzreiz nešķiet pievilcīga, lieliska alternatīva ir, piemēram, ķiploku kapsulas bez smaržas. Šādā veidā jūs varat izmantot ķiploku spēcīgās ārstnieciskās īpašības pat tad, ja neapstrādāti ķiploki jums nav piemērota izvēle.

Izbaudiet ķiploku dziedinošo spēku un esiet veseli!

Izmantotie avoti: medicalmedium.com

Leave a Reply