Raksti no

Ko darīt ar tukšām Vimergy burciņām?

Vai zinājāt, ka Vimergy tinktūru pudeles var izņemt, lai atdalītu stiklu, plastmasu un gumiju? Turklāt varat ļaut vaļu iztēlei un piešķirt burkām jaunu dzīvi, izmantojot tukšās burkas kā puķu vāzes vai glabājot pogas, sēklas vai citus labumus lielākos plastmasas traukos. Šādā veidā otrreizējā pārstrāde ir gan praktiska, gan aizraujoša. Ja vēlaties uzzināt, ko un kā darīt ar tukšajām burkām un kā veicināt to pārstrādi, noteikti izlasiet pārējo ziņu – iespējams, šeit atradīsiet dažas labas idejas, ko likt ausīs!

Šajā rakstā mēs runāsim vairāk:

  • Kāpēc vispār atkārtoti izmantot;
  • Kā jūs varat veicināt otrreizējo pārstrādi;
  • Ko darīt ar tukšām plastmasas pudelēm un kuras plastmasas pudeles var pārstrādāt;
  • Kā Vimergy var dot tukšām pudelēm un skārdenēm jaunu dzīvi;
  • BOONUSS: kā pārtikas atkritumus pārvērst melnajā zeltā

Sāksim no sākuma – kāpēc šķirošana un otrreizējā pārstrāde ir tik svarīga?

Pārstrādājot atkritumus, ikviens no mums var dot savu ieguldījumu tīrākas dzīves vides un tīrākas vides veidošanā. Ja rīkojamies kopā, viens mazs solis var kļūt par lielu un efektīvu soli, kas reāli maina situāciju. Taču, lai panāktu pārmaiņas, atkārtotai izmantošanai ir jākļūst par vispārējas nozīmes jautājumu. Tāpēc šodien ir ļoti svarīgi tam pievērst uzmanību.

Kā sākt pārstrādi?

Lai gan atkritumu pārstrāde un šķirošana no pirmā acu uzmetiena var šķist garlaicīgs un laikietilpīgs papildu darbs, patiesībā tas nemaz nav tik laikietilpīgi vai sarežģīti. Mūsdienās viss process ir kļuvis ļoti vienkāršs un ērts, un vairumā gadījumu jums pat nav tālu jāmeklē konteineri. Parasti visgrūtāk ir mainīt ieradumus, taču, tiklīdz esat pieņēmis lēmumu un spēris pirmo soli, viss iet gludi. Mēs uzskatām, ka tas pats attiecas arī uz šķirošanu un otrreizējo pārstrādi – tiklīdz tas kļūst par ieradumu, tā vairs nešķiet kā pienākums, bet gan sniedz labu sajūtu, ka esat izdarījis kaut ko vides labā. Bet kā sākt?

Pārliecinieties, ka kopā ar sadzīves atkritumiem netiek izmests pārstrādājams iepakojums vai materiāli.

Kad plastmasas vai stikla iepakojums iztukšojas, neizmetiet to kopā ar augļu un dārzeņu mizām komposta kaudzē, bet gan uzglabājiet tos atsevišķi un, ja iespējams, ievietojiet piemērotos konteineros.

Patiesībā ļoti lielu daļu atkritumu, kas nonāk atkritumu poligonos, var pārstrādāt vai pārstrādāt atkārtoti. Problēma, ar ko saskaras atkritumu apsaimniekotāji, ir tā, ka visi dažādie materiāli, iepakojums, komposts un citi atkritumi ir sajaukti vienā konteinerā.

Lai materiālu varētu pārstrādāt, viena veida materiāls ir jāšķiro atsevišķi. Vidējam patērētājam un uzņēmumam tas ir salīdzinoši vienkārši, bet šķirošanas rūpnīcai tas ir ļoti sarežģīti un dārgi.

Iepakojums, ko varētu pārstrādāt, bet kas ir netīrs vai sajaukts ar citiem materiāliem, bieži nonāk izgāztuvēs.

Šķirošana principā ir vienkārša

Patiesībā ieradums šķirot ir pavisam vienkāršs. Pat bērni zina, kā to pareizi darīt bērnudārzā, un rāda piemēru saviem vecākiem.

iepakojuma maisiņš Ragn Pārdod

Šķirošanas risinājums privātmājām no Ragn Sellsi

Lai padarītu šķirošanu vēl ērtāku, Ragn Sellsi ir radījis ērtu iepakojuma maisu risinājumu privātmāju īpašniekiem. Vienkārši savāc visu savu iepakojumu (stiklu, metālu un plastmasu) vienā maisā, ievieto to pagalmā vajadzīgajā dienā, un savākšanas automašīna to bez maksas aizvedīs. Viss, kas jums jādara, ir jāsavāc. Vairāk par iepakojuma maisiņu pakalpojumu lasiet šeit.

Arī daudzdzīvokļu māju pagalmos parasti ir vairāki dažādi konteineri, kas palīdz šķirot.

Turklāt apdzīvotās vietās ar lielāku iedzīvotāju blīvumu, visticamāk, būs dažādi konteineru risinājumi. Domāju, ka netālu no jūsu mājām ir viens no tiem. Šis šķietami nelielais solis konteinera virzienā liecina par pozitīvu attieksmi pret planētas labklājību un palīdz virzīt cilvēku darbību uz aprites ekonomiku. Skaistas, tīras un līdzsvarotas pasaules nodošanai mūsu bērnu bērniem ir jābūt visas cilvēces kopīgai prioritātei.

Šodien pieņemtajiem lēmumiem ir jārada pasaule, kas ir ilgtspējīga septiņām nākamajām paaudzēm. Lēmumi par enerģiju, ūdeni un dabas resursiem nedrīkst apgrūtināt nākamo paaudžu dzīvi.

Ziemeļamerikas cilts Haudenosaune dzīves filozofija: 7 paaudžu princips.

Sāciet šķirot jau šodien

Neatlieciet šo svarīgo lēmumu uz rītdienu, sāciet to darīt šodien. Veiciet nelielu inventarizāciju savā mājoklī un noskaidrojiet, cik daudz un kāda veida iepakojumu jūsu ģimene saražo, piemēram, mēneša laikā – iespējams, jūs būsiet pārsteigts! Tas palīdzēs jums izveidot plānu, kā vākt dažāda veida iepakojumu, vai un kā to izmantot un kā to ērti pārstrādāt.

Kādas plastmasas var pārstrādāt?

Iespējams, ka lielākā daļa atkritumu ir kāda veida plastmasa. Arī daži stikla un metāla iepakojumi.
Iespējams, esat vai neesat pamanījuši, ka plastmasas iepakojuma augšpusē parasti ir pārstrādes zīme ar numuru. Ko norāda šis skaitlis?

Ainavu veidi

Tas ir RIC(Resin Identification Code ) numurs, kas mūsdienās tiek piešķirts no 1 līdz 7. 1, 2 un 5 ir pārstrādājamas, un vairums šķirošanas staciju var tās labi apstrādāt.

Visi Vimergy plastmasas topi, piemēram, L-lizīns vai glutations, ir arī pārstrādājamā iepakojumā. Uz Vimergy plastmasas iepakojuma pārstrādes marķējuma iekšpusē ir cipari 1 un 2. Tas nozīmē, ka iepakojumā tiek izmantota PETE un HDPE plastmasa. Šāda veida iepakojumu plaši izmanto pārtikas rūpniecībā. Vairāk par plastmasas marķējumu un dažādu veidu plastmasas drošumu varat izlasīt šeit.

Visi Vimergy plastmasas vāciņi ir piemēroti iepakojuma atkritumiem. Izskalojiet visus netīros traukus, piemēram, spirulīnas vai miežu zāles sulas pulveri. Skalošanas procesā iegūto zaļo ūdeni var izmantot kā mēslojumu!

Pirms izmetat iepakojumu miskastē, padomājiet, vai nedarīt tam jaunu dzīvi mājās.

Protams, ir sarežģīti saglabāt visus, bet kāpēc gan dažiem no tiem neatrast jaunu pielietojumu. Ja esat amatniecības cienītājs, lielākas burkas – Lizīns, Micro C vai Spirulina – ir ideāli piemērotas, piemēram, pogu vai diegu ruļļu glabāšanai. Savukārt mazākos var piepildīt ar birstošām garšvielām, garšaugiem, garšvielām vai biezeni. Taču tie ir piemēroti arī pildspalvu turētājiem, augu stādīšanai vai pat kā garāžas skrūvējami vāciņi. Turklāt jūs varat pielāgot burkas un uzlīmēt uz tām jaunas etiķetes, lai nevajadzētu tās visas izmest, un turklāt jūs varat izbaudīt arī daudz emociju!

Bet kā šķirot tinktūras Vimergy stikla pudelē?

Visas Vimergy tinktūru pudeles ir veidotas tā, lai pēc lietošanas tās varētu izņemt, atdalot stiklu, plastmasu un gumiju. Šādā veidā jums nav jāmet plastmasa un stikls vienā konteinerā, un jūs varat izmantot videi draudzīgāku pieeju.

Vai pat tad, ja jums ir viens maisiņš visam iepakojumam, to ir vieglāk sašķirot tālāk šķirošanas stacijā.

Dažādu daļu atdalīšana ir pavisam vienkārša – vienkārši atskrūvējiet vāciņu un pipeti no pudeles, izņemiet stikla pipeti no vāciņa un pēc tam izņemiet gumijas pipetes uzgalīti no plastmasas vāciņa. Tas viss ir ļoti vienkārši un aizņem tikai mirkli, taču tam ir liela nozīme kopējā ainā.

Šādi atverot pipeti, pipeti var arī iztīrīt un izmantot, piemēram, lai maziem bērniem dotu svaigi spiestu sulu – seleriju sulu, apelsīnu sulu vai tamlīdzīgi.

Piešķiriet jaunu dzīvi tukšām pudelēm

Tukšas tinktūru pudeles lieliski noder dažādu (Ziemassvētku) rotājumu un gaismiņu, kā arī nelielu puķu vāžu izgatavošanai. Tos var arī pārkrāsot un izmantot, lai izveidotu unikālus dekoratīvus elementus galdam vai plauktam. Ja jums patīk dabiskā kosmētika un bieži gatavojat smaržas vai mājas smaržas no dažādām ēteriskajām eļļām, tad tukšās tinktūru pudelītes var būt īstais risinājums eļļu maisījumu uzglabāšanai. Šādā veidā radoša otrreizējā pārstrāde var kļūt par jūsu jauno hobiju!

Stikla burkas var noderēt arī tad, ja ar mazliet vecākiem bērniem veicat amatniecības darbus.

Dekoratīvs rotājums no pārstrādātām pudelēm

Atmaksājas kompostēt pārtikas atkritumus

Kompostēšana nav raķešu zinātne, taču dažādi noteikumi un smirdoša kaudze nevilina daudzus to izmēģināt. Taču pārtikas jomā ir arī pozitīvi pavērsieni.
Vai zinājāt, ka privātmājā var uzstādīt no pelēm drošu un ļoti efektīvu bungu kompostētāju? Bungu kompostētājs ir kompostētājs, kas, pareizi lietojot, nesmird. Tas ir tāpēc, ka kompostēšana (jeb lēna organisko vielu sadegšana un sadalīšanās to sastāvdaļās) ir aerobiska, t. i., tā notiek lielā skābekļa pieplūdumā. Lielisks komposts siltajā sezonā ir gatavs jau pēc diviem mēnešiem.

Pateicoties labajai siltumizolācijai, šāda tipa kompostētāji darbojas arī ziemā, kad regulāri tiek pievienoti pārtikas atkritumi, lai “sildītos”.

Bungu kompostētājs ir efektīvs un salīdzinoši tīrs veids, kā pagatavot kompostu mājas dārzam.

Paldies, ka rūpējaties!

PS! Ja no tukšām Vimergy burciņām izgatavojat ko foršu, nofotografējiet to un noteikti dalieties ar mums – mēs labprāt redzēsim, ko esat pagatavojuši! Rakstiet mums vai atzīmējiet mūs instagram @elusvali, un mēs priecāsimies dalīties ar to, ko esat pagatavojuši!

Izmantotie avoti un turpmākā literatūra par atkalizmantošanu

Leave a Reply