Raksti no, Medicīniskie mediji

VITAMĪNS C: imūnsistēmas pamats

VITAMĪNS C: imūnsistēmas pamats

Saaukstēšanās, vīrusu slimības, stress un slodze, vides piesārņojums un nelabvēlīga pārtikas izvēle – mūsdienu pasaulē mūsu organisms saskaras ar daudziem draudiem un nelabvēlīgiem apstākļiem, un mūsu uzdevums ir atbalstīt mūsu imūnsistēmu, lai to visu pārvarētu. C vitamīns šeit ir neaizstājams.

C vitamīns vai pretiekaisuma antioksidants

C vitamīns palīdz palielināt olbaltumvielu šūnu skaitu organismā un stiprina mūsu imūnsistēmu. Turklāt C vitamīns palīdz attīrīt aknas, asinis un limfātisko sistēmu, stiprina virsnieru dziedzeru darbību, atbalsta centrālo nervu sistēmu un efektīvi izvada toksīnus no aknām. C vitamīns ir svarīgs arī smadzeņu veselībai un nepieciešams dzelzs uzsūkšanai.

Kāds ir labākais C vitamīna avots?

Dažādas C vitamīna formas dažādos veidos veicina mūsu veselību dažādos veidos, tāpēc ir svarīgi zināt, kurus vitamīna avotus izmantot. Labākie dabīgie C vitamīna avoti ir mežrozīšu ogas, kivi, apelsīni, mandarīni, tomāti un paprika. No eksotiskākiem augļiem C vitamīnu bagātīgas ir arī ginka ogas un camu camu, kas tiek uzskatītas par vienu no C vitamīnu bagātīgākajām ogām pasaulē. Turklāt svaigi spiesta fenheļa sula ir arī lielisks C vitamīna avots, un to var lietot visas dienas garumā, nodrošinot organismu ar labvēlīgām uzturvielām. Īpaša C vitamīna forma, kas jūsu aknām nav jāpārstrādā, lai to izmantotu, tiek iegūta no svaigi spiestas seleriju sulas, kas nav atrodama nekur citur. Selerijas sulā esošais C vitamīns palīdz organismam labāk uzsūkties lietotajiem uztura bagātinātājiem.

Liels palīgs ir arī ārkārtīgi augstā bioloģiskā pieejamība. Micro-C, īpašs iepriekš apstrādāta C vitamīna maisījums, kas organismam ir daudz vieglāk izmantojams nekā citas C vitamīna formas. Micro-C satur būtiskus bioflavonoīdus un daudzējādā ziņā atbalsta mūsu veselību. Augsta kvalitāte Micro-C ir bagātināts ar mežrozīšu un vīnogu kauliņu ekstraktiem, kas palīdz palielināt aktīvo vielu daudzumu. Ingvera sastāvā esošais C vitamīns ir arī visvieglāk uzsūcas mūsu organismā.

Kāpēc visizplatītākā askorbīnskābes forma nav labākā izvēle?

Aptieku plauktos ir pieejams plašs C vitamīna preparātu klāsts, kas satur askorbīnskābi – no košļājamām tabletēm līdz ūdenī šķīstošām kapsulām. Tomēr C vitamīns askorbīnskābes veidā var izraisīt diskomfortu un pat sāpes vēderā un caureju, ja to lieto lielā daudzumā, jo tas ir skābs. Augsta biopieejamība Micro-C no otras puses, ir saudzīgs pret zarnu traktu, tāpēc tas ir piemērots jutīgai gremošanai. Papildus iepriekš minētajam C vitamīna uztura bagātinātāju klāstā ir arī C vitamīna liposomālais vitamīns šķidrā veidā, kas ātri iekļūst asinsritē, ir ātras iedarbības un efektīvs, taču jāņem vērā, ka jutīgai gremošanai liposomālā forma var būt pārāk spēcīga un skāba, un tā var kairināt gremošanas sistēmu, tāpēc jutīgai gremošanai labāk lietot liposomālo formu, nevis liposomālo. Micro-C vēlamā forma. Pirms iegādājaties uztura bagātinātāju, vienmēr pārliecinieties, ka tas ir tīrs preparāts, nevis “bagātināts” ar pildvielām, saldinātājiem vai citām mūsu organismam kaitīgām piedevām.

Bet kā zināt, vai jums trūkst C vitamīna?

Vitamīnu trūkums var izpausties dažādos veidos. Taču šeit ir dažas pazīmes, kas liecina, ka jūsu organismā var trūkt C vitamīna:

Novājināta imunitāte – ja bieži slimo ar vīrusu izraisītām slimībām, tas var liecināt par pārāk zemu C vitamīna līmeni organismā. Šādā gadījumā noteikti ir vērts palielināt C vitamīna daudzumu, ko lietojat uzturā, un kvalitatīvs uztura bagātinātājs noteikti palīdzēs pēc iespējas ātrāk atjaunot vitamīna līmeni.

Pastāvīgs nogurums un slikts garastāvoklis – ja jūtat nogurumu un sliktu garastāvokli, lai gan esat pietiekami izgulējies, tas var būt saistīts arī ar C vitamīna trūkumu.

Rupja āda – tā kā C vitamīnam ir svarīga loma kolagēna, kas ir atbildīgs par ādas un saistaudu veselību, veidošanā, zems C vitamīna līmenis organismā var izraisīt ādas sausumu un raupjumu, un dažos gadījumos – stāvokli, ko sauc par keratozi pilaris, kas uz ādas rada sīkus raupjus plankumus. Ja ādas stāvokļa pasliktināšanās ir saistīta ar C vitamīna trūkumu, simptomiem vajadzētu izzust nedēļas vai divu laikā pēc C vitamīna līmeņa atjaunošanās.

Sāpes locītavās – tā kā locītavas satur ievērojamu daudzumu ar kolagēnu bagātu saistaudu, C vitamīna trūkums var izraisīt kolagēna ražošanas traucējumus, kas var būt arī locītavu sāpju pazīme.

Asiņojošas smaganas – asiņojošas smaganas var liecināt arī par C vitamīna trūkumu organismā, kas var kļūt violetas, ja šī vitamīna deficīts ir ļoti liels, un tas var būtiski ietekmēt zobu veselību.

Dzelzs trūkums – zems C vitamīna līmenis traucē dzelzs uzsūkšanos no uztura, kas savukārt veicina dzelzs deficīta anēmiju. Ja jums ir dzelzs deficīta anēmija, noteikti ir vērts pārbaudīt, vai jūsu organismā ir pietiekami daudz C vitamīna.

C vitamīna trūkums ir biežāk sastopams:

  • smēķētājiem;
  • dažādu gremošanas traucējumu gadījumā, kas var apgrūtināt uzturvielu uzsūkšanos;
  • dažām zālēm (piemēram, zīdaiņiem paredzētām tabletēm, alerģiju izraisošiem medikamentiem);
  • pārmērīgi vienveidīgs uzturs un pārstrādātu pārtikas produktu pārmērīgs patēriņš.

Kad meklēt C vitamīna palīdzību?

C vitamīnu ir vērts lietot gan organisma vispusīgai uzturēšanai, gan dažādu veselības problēmu novēršanai, gan pie pirmajiem saaukstēšanās simptomiem. Labs veids, kā īpaši efektīvi cīnīties ar saaukstēšanos un ātri no tās atbrīvoties, ir izmantot, piemēram, C vitamīna šokolādes terapiju no Medico-Medium vai vienkārši palielināt C vitamīna daudzumu, ko lietojat katru dienu, līdz simptomi izzūd.

C vitamīna šokolādes terapijai nepieciešama medicīniskā vide:

Veiciet šo:

  • Atveriet vitamīnu kapsulas un ielejiet saturu glāzē;
  • tad ielej ūdeni, svaigi spiestu apelsīnu sulu un iemaisi medu;
  • rūpīgi samaisiet, līdz kapsulas saturs ir izšķīdis;
  • šādi pagatavotu dzērienu lietojiet ik pēc 2 stundām, līdz slimības simptomi ir izzuduši. Ja tas ir pieņemami jūsu organismam, varat palielināt C vitamīna devu.

Cik daudz C vitamīna lietot?

C vitamīns ir ūdenī šķīstošs, tāpēc parasti nav jābaidās no pārdozēšanas, jo pārpalikuma gadījumā tas organismā neuzkrājas, bet izdalās ar urīnu. Slimības laikā noteikti ir vērts ievērojami palielināt dienas devu, taču ir svarīgi dienas devu sadalīt pa dienu un lietot nelielos daudzumos, lai gūtu maksimālu labumu un uzturētu nepieciešamo C vitamīna līmeni organismā. Tomēr jābūt uzmanīgiem, ja kāda iemesla dēļ lietojat asins šķidrinātājus, jo liels C vitamīna daudzums traucē to darbību.

Augstas kvalitātes Vimergy Micro-C jūs atradīsiet ŠEIT. Uzziniet vairāk un esiet veseli!

Izmantotie avoti:

medicalmedium.com

healthline.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *