Medicīniskie mediji, Raksti no

Vairogdziedzeris: viss, kas jums jāzina par vairogdziedzeri

Vairogdziedzeris būtiski ietekmē mūsu veselību un pašsajūtu, tāpēc tā kopšana ir ļoti svarīga. Arvien biežāk cilvēkiem, īpaši sievietēm, tiek diagnosticētas ar vairogdziedzeri saistītas patoloģijas. Daudziem pat nākas lietot sintētiskos vairogdziedzera hormonus, lai kompensētu vairogdziedzera slimības izraisīto deficītu. Šajā rakstā mēs runāsim par vairogdziedzera slimību cēloņiem un par to, kādi pārtikas produkti un uztura bagātinātāji var palīdzēt jūsu organismam ārstēt un novērst vairogdziedzera problēmas. Mēs izmantojam Anthony William “Vairogdziedzera terapija” kā avotu medicīnas žurnālam.

Bet sāksim no sākuma – kas ir vairogdziedzeris?

Vairogdziedzeris ir lielākais endokrīnais dziedzeris, kas atrodas trahejas un balsenes priekšā un sānos. Šī tauriņa formas dziedzera funkcija ir ražot hormonus, kas regulē organisma vielmaiņu, augšanu un attīstību. Turklāt vairogdziedzeris ir atbildīgs par tauku sadalīšanos, piedalās olbaltumvielu un cukuru vielmaiņā, regulē ķermeņa temperatūru un atbild par holesterīna vielmaiņu. Vairogdziedzera ražotie hormoni ir tiroksīns jeb T4 un trijodtironīns jeb T3.

nogurusi sieviete atpūšas uz galda krēsla.

Kas notiek, ja vairogdziedzeris nedarbojas pareizi?

Vairogdziedzera slimība var izpausties dažādos veidos. Visbiežāk sastopamie simptomi ir:

  • nogurums
  • pastāvīga miegainība pat dienas laikā
  • miega traucējumi
  • Karstie jaunumi
  • Aukstuma sajūta
  • lēna sirdsdarbība un sirdsklauves
  • atmiņas traucējumi
  • koncentrēšanās grūtības.
  • menstruāciju traucējumi
  • nervu sistēmas traucējumi
  • gremošanas traucējumi
  • svara izmaiņas (svara pieaugums vai zudums).
  • pietūkums (hipertireoīdisma gadījumā).

Vairogdziedzera slimības iedala:

1. Vairogdziedzera iekaisums,

Vairogdziedzera iekaisums bojā šūnas, kas veido vairogdziedzera iekšējo apvalku, un var izraisīt hormonu deficītu.

2. Hipotireoze e. hipotireoze

Hipotireozes gadījumā vairogdziedzeris neražo pietiekami daudz hormonu. Pārāk zems vairogdziedzera hormonu līmenis asinīs liecina par hipotireozi. Par nepietiekamu lietošanu var liecināt neizskaidrojams svara pieaugums, aizcietējumi, augsts holesterīna līmenis, pastāvīgs nogurums, kā arī matu un ādas problēmas.

3. Hipertireoze e. hipertireoze

Tomēr hipertireoīdisma gadījumā vairogdziedzeris ražo pārāk daudz hormonu. Pārmērīgas aktivitātes simptomi ir svara zudums, kā arī pastiprināta apetīte, nervozitāte, viegla aizkaitināmība, nemiers, siltuma zudums, pastiprināta svīšana, trausli un plāni mati, neregulāras menstruācijas, muskuļu krampji.

4. Palielināts vairogdziedzeris e. spīdošs e. strazds

Palielināts vairogdziedzerisnozīmē, ka vairogdziedzeris ir pietūcis un palielināts. Vairogdziedzera slimības simptomi var būt vai nebūt.

5. Autoimūnais tiroidīts e. Hašimoto tireoidīts

Hašimoto tireoidīts tiek raksturots kā autoimūna slimība, kas var rasties jebkurā vecumā, bet sievietes ir uzņēmīgākas. Tā ir hroniska vairogdziedzera slimība, kuras laikā organisms pats sev uzbrūk, ražojot antivielas, kas iznīcina vairogdziedzeri. Tas nav zinātniski pierādīts – tā ir tikai vispārpieņemta teorija, un patiesībā organisms nekad neuzbrūk pats sev. Kāds ir īstais Hašimoto tireoidīta cēlonis, drīz kļūs skaidrs.

6. Ļaundabīgi vairogdziedzera audzēji

Ļaundabīgu vairogdziedzera audzēju gadījumā notiek neierobežota vairogdziedzera šūnu proliferācija, kas var izraisīt vairogdziedzera palielināšanos, mezgliņu veidošanos un hipertireozi.

Kas izraisa vairogdziedzera darbības traucējumus?

Kā norāda medicīnas žurnālists Entonijs Viljamss (Anthony William), 95 % vairogdziedzera slimību izraisa Epšteina-Barra vīruss (EBV), kas ir arī mononukleozes un daudzu citu autoimūnu slimību cēlonis (atlikušos 5 % izraisa kaitīgais starojums). EBV ir palicis ārpus ārstu redzesloka tāpēc, ka, ja asinīs tiek atrastas EBV antivielas, tiek pieņemts, ka cilvēks ir bijis inficēts ar vīrusu un vīruss ir atstājis organismu.

Patiesībā vīruss nav atstājis organismu, ir beigusies tikai tā uzbrukuma pirmā fāze. Ja vien šis konkrētais vīruss nav apzināti izvadīts no organisma, EBV ir dziļi iesakņojies cilvēka orgānos un gaida, kad radīsies kāds stimuls, kas pietiekami vājinās organismu, lai tas izkļūtu no miega stāvokļa. Tas varētu notikt pēc vairākiem mēnešiem, gadiem vai pat gadu desmitiem. Kad tas notiek, EBV var sākt uzbrukt vairogdziedzerim, liekot organismam ražot antivielas pret to. Tā var diagnosticēt autoimūnu slimību, lai gan patiesībā organisms ražoja antivielas pret vīrusu, nevis pret saviem audiem. Šis vīruss ir vienkārši palicis ārpus redzesloka, lai gan arvien vairāk ārstu un veselības aprūpes speciālistu visā pasaulē sāk tam pievērst uzmanību.

Kā jau minēts, vīruss var gadiem ilgi atrasties jūsu organismā, gaidot, kad tas izraisīs nākamo uzbrukuma fāzi. Galvenie vīrusu veidi iedarbināšanas mehānismi ir šādi. pelējums, smagie metāli (īpaši dzīvsudrabs), cinka trūkums, B12 vitamīna trūkums, insekticīdi un herbicīdi (t.sk. DDT), Insekticīdi mājās (skudru un odu indes un toksiski aerosoli citu kukaiņu iznīcināšanai),emocionālas traumas un stress, recepšu zāles, kas baro vīrusu (antibiotikas un benzodiazepīni vājina imunitāti un baro EBV), lielas zāļu devas vai vairāki medikamenti, kas iztukšo imūnsistēmu, atverot durvis vīrusiem. Savu lomu spēlē arī hormonālās izmaiņas, narkotiku lietošana, novājinošas traumas, pārāk daudz negulētu nakšu, toksīni gaisā no svaigas krāsas un citi faktori. Citiem vārdiem sakot, ja jūsu organismā vienlaikus ir pārāk daudz stresa faktoru un pārāk maz uzturvielu, kas tam palīdzētu tikt galā ar tiem, tas var kļūt par Epšteina-Barra vīrusa un vairogdziedzera slimību nāves cēloni.

Iespējams, esat pamanījuši, ka vairākās vietās ir minēts, ka vīrusu baro viena vai otra lieta. Saskaņā ar medicīnas plašsaziņas līdzekļu sniegto informāciju vīrusi patiešām izmanto pārtiku, lai dzīvotu. Tām nav mutes, bet barība izkļūst cauri to šūnu membrānām, tāpat kā ēšanas atliekas. Vairogdziedzeri baro daudzi toksīni, sintētiskas vielas un smagie metāli, kā arī daži pārtikas produkti, ko ikdienā lietojam uzturā – tie ir aplūkoti turpmāk.

Tomēr mēs varam daudz ko darīt, lai novērstu vairogdziedzera slimības un izārstētu jau radušos saslimšanu. Par to, kā atbalstīt savu ķermeni, mēs runāsim pēc brīža.

Vairogdziedzera darbību veicinoši pārtikas produkti un prakse

Visa pamatā ir veselību veicinošs uzturs un izvairīšanās no toksīnu un smago metālu lietošanas. Medicīnas žurnāls savā grāmatā “Vairogdziedzera terapija” ir detalizēti aprakstījis dažādu vairogdziedzera slimību patiesos cēloņus, kā arī sniedzis padomus, kā tās izārstēt. Lai sāktu atveseļošanos un atbalstītu savu ķermeni jau šodien, šeit ir sniegti galvenie ieteikumi, kas izcelti grāmatā.

Ēdiens, kas dziedē vairogdziedzeri - Artišoki

Pārtikas produkti ar spēcīgu vairogdziedzera dziedinošu iedarbību:

  • Artišoki: ir viens no spēcīgākajiem sabiedrotajiem ceļā uz vairogdziedzera attīrīšanu, kas satur fitoķīmiskās vielas, kuras darbojas ar fermentiem un aminoskābēm cilvēka organismā, lai atbalstītu vairogdziedzera un imūnsistēmas darbību;
  • Apelsīni un mandarīni: ar kalciju bagāti citrusaugļi, piemēram, apelsīni un mandarīni, palīdz aizsargāt vairogdziedzeri no EBV vīrusa izraisītiem bojājumiem. Turklāt apelsīni ir bagāti ar C vitamīnu, kas arī palīdz novērst aknu bojājumus un attīra organismu no EBV atliekām;
  • Fenhelis vai fenhelis: bagāts ar fitoķīmiskām vielām, fenhelis palīdz līdzsvarot vairogdziedzera hormonus;
  • Banāni: banāniem, kas bagāti ar aminoskābēm un kāliju, piemīt pretvīrusu un pretiekaisuma iedarbība;
  • Baziliks: palīdz palēnināt vairogdziedzera dziedzerī iekļuvušo EBV daļiņu darbību;
  • Dateles: tās ir bagātas ar kāliju, magniju un glikozi, kas atbalsta jūsu iekšējos dziedzerus;
  • Granātābols: palīdz attīrīt asinis un limfātisko sistēmu no toksīniem un novērš EBV un citu vīrusu darbību;
  • Lucernas lapu sula: tā ir arī lielisks organisma attīrošs līdzeklis, kas palīdz izvadīt toksīnus no organisma un tai ir arī pretvīrusu iedarbība;
  • Dīgsti un mini kāposti: arī šos spēcīgos dziedniekus ir vērts iekļaut ēdienkartē. Dīgsti un kāposti ir bagāti ar cinku un selēnu, kas stiprina imūnsistēmu un palīdz cīnīties ar EBV vīrusu. Turklāt dīgsti satur svarīgus mikroelementus, kas palīdz kavēt vairogdziedzera mezglu augšanu;
  • Ingvers: bagāts ar viegli absorbējamu C vitamīnu, ingvers efektīvi iznīcina EBV daļiņas, palīdz līdzsvarot un stabilizēt vairogdziedzera darbību, stimulējot gan nepietiekami, gan pārmērīgi aktīvus dziedzerus;
  • Kaņepju sēklas: nodrošina vairogdziedzera darbību ar mikroelementiem un neaizvietojamām aminoskābēm;
  • Kartupeļi: kartupeļi ir bagāti ar lizīnu un tirozīnu, kas nepieciešami vairogdziedzera hormonu ražošanai;
  • Kokosrieksts: kokosrieksts mazina iekaisumu, iznīcina EBV daļiņas un kavē vairogdziedzera mezglu augšanu. Piemērota ir dabīga kokosriekstu eļļa, kokosriekstu sviests, žāvēts kokosrieksts, kokosriekstu piens un kokosriekstu ūdens;
  • Koriandrs: efektīvi noņem toksiskos smagos metālus un padara nekaitīgus nervu toksīnus, ko izdala EBV;
  • Kakls: mitrina limfātisko sistēmu, īpaši kakla rajonā, kur atrodas vairogdziedzera personīgā imūnsistēma. Kakls palīdz limfātiskajai sistēmai efektīvāk attīrīt vairogdziedzeri, kā arī kavē mononukleozes attīstību;
  • Kurkuma: palīdz atjaunot bojātus vairogdziedzera audus, mazina iekaisumu un iznīcina vīrusu daļiņas;
  • Ķirbji: palīdz stabilizēt vairogdziedzera darbību un stimulē vairogdziedzera hormonu T4 un T3 ražošanu;
  • Ķiploki: satur pretvīrusu un antibakteriālas vielas, kas aizsargā organismu pret EBV, nogalinot vīrusa daļiņas;
  • Lapu kāposti un salāti: satur būtiskas fitoķīmiskās vielas, kas iekļūst vairogdziedzerī un iznīcina EBV daļiņas. Turklāt salātos esošie minerālsāļi veicina virsnieru dziedzeru darbību, kas savukārt veicina vairogdziedzera darbību;
  • Ziedkāposti: tie satur minerālvielu boru, kas atbalsta endokrīno dziedzeru darbību, un fitoķīmiskās vielas, kas novērš vairogdziedzera atrofēšanos cilvēkiem, kuri ilgstoši lieto sintētiskos vairogdziedzera hormonus.

Citi lieliski līdzekļi pret vairogdziedzera problēmām ir mango, dažādas ogas, jūras aļģes, medus, meža mellenes, papaija, pētersīļi, bumbieri, rieksti, redīsi, krustziežu dārzeņi, rukola, sezama sēklas, selerijas, sīpoli, sparģeļi, spināti, tomāti, timiāns, kļavu sīrups, vīģes un āboli .

Tomēr no tā ir vērts izvairīties:

  • Olas ir vīrusu pamatbarība. Ja jūsu organismā plosās EBV vīruss, var rasties problēmas arī ar zemeņu olām;
  • Siers un citi piena produkti kavē visu dziedināšanas procesu, ir vīrusu barība un neļauj atbrīvoties no vairogdziedzera slimībām;
  • Glutēns rada problēmas visiem hroniskiem veselības traucējumiem, jo ir barība visiem patogēniem, tostarp EBV. Lietojot glutēnu, var rasties dažādi simptomi, tostarp nogurums, grūtības koncentrēties, migrēna, galvassāpes, redzes neskaidrība, sāpes, garastāvokļa svārstības un citi.
  • Arī rapšu eļļa ir barība EBV vīrusam.
  • Diemžēl kukurūzas gadījumā fakts, ka augu bieži apsmidzina ar insekticīdiem un nezāļu iznīcinātājiem, kas, apēdot kukurūzu, arī nonāk organismā, tādējādi atkal barojot vīrusu. Pat no ĢMO brīva bioloģiskā kukurūza diemžēl mūsdienās vairs nav patiesi “tīra” un var radīt problēmas. Tomēr, ja vēlaties ēst kukurūzu, varat ēst dažādus ārstnieciskus augļus, lai mazinātu tās kaitīgo ietekmi;
  • Tas pats attiecas uz soju un kukurūzu. Liela daļa sojas ir ģenētiski modificēta (ĢMO) un var saturēt ļoti augstu pesticīdu un herbicīdu koncentrāciju, kas nav labvēlīgi dziedniecībai. Ja vēlaties lietot soju, noteikti izvēlieties organisko soju ar marķējumu “Bez ĢMO”.
  • Jāizvairās arī no cūkgaļas . Tā kā cūkgaļas tauki pēc ēšanas asinīs saglabājas daudz ilgāk (parasti 12-16 stundas) nekā citi dzīvnieku tauki (3-6 stundas), tiem ir negatīva ietekme uz dziedināšanas procesu. Tomēr gan vairogdziedzera, gan citu veselības problēmu gadījumā tauku saturam asinīs jābūt pēc iespējas mazākam, jo lielāks ir tauku saturs, jo mazāk skābekļa ir asinīs. Skābekļa trūkuma nomāktās asinis ir lieliska vieta vīrusu izplatībai un cirkulācijai.

Papildinājumi vairogdziedzera funkcijas atbalstam

Ārstniecības augi un uztura bagātinātāji vienmēr var būt daļa no dziedināšanas procesa, palīdzot atdzīvināt organismu un ātrāk izskalot patogēnus. Vairogdziedzera gadījumā noteikti ir vērts apsvērt gan joda lietošanu, šķidro cinka sulfātu, C vitamīnu, 5-MTHF , B grupas vitamīni, Kurkumīns , magnijs, mangāns, selēns, kā arī aminoskābes. L-lizīns un L-tirozīns. Turklāt dažādas aļģes, piemēram,. spirulīna dulse un garšvielas, piemēram, zvaigžņu anīss.

Plašāku informāciju var atrast Anthony William grāmatā“Thyroid Therapy”. izraksta detalizēti par vairogdziedzera darbību, padziļināti aprakstot problēmu mehānismus un sniedzot ieteikumus galīgai izārstēšanai.

Bet ārstnieciskie uztura bagātinātāji joprojām gaida jūs mūsu mūsu tiešsaistes veikalā!

Šajā rakstā sniegtā informācija ir paredzēta tikai informatīviem nolūkiem; tā nav medicīniska konsultācija, diagnoze vai ārstēšana. Ja rodas veselības problēmas, jākonsultējas ar ārstu vai veselības aprūpes speciālistu. Ja vēlaties lietot alternatīvas vai jaunas zāles, lai uzlabotu savu veselību, lūdzu, dalieties ar šo informāciju ar savu ģimenes ārstu. Atnesiet viņai grāmatu un pārrunājiet, vai un kā ārstniecisko pārtiku un uztura bagātinātājus varētu izmantot viņas atveseļošanās procesā.

Leave a Reply