Medicīniskie mediji, Raksti no

Rīta tīrīšana

Vai jau esat dzirdējuši par Anthony William Rīta attīrīšanās no Medical Media? Tā ir salīdzinoši vienkārša rīta rutīnas procedūra, lai veicinātu organisma attīrīšanas mehānismus. Vienkāršāk sakot, rīta attīrīšanās nozīmē izvairīšanos no visiem neveselīgiem ēdieniem un taukvielām līdz pusdienu laikam, tā vietā koncentrējoties uz mitrināšanu un glikozes atjaunošanu.

Šajā rakstā varat uzzināt:

  • No kādiem pārtikas produktiem izvairīties rīta tīrīšanas laikā
  • Kāpēc un kā dzert citronu vai laima ūdeni
  • Kāpēc un kā dzert seleriju sulu
  • Kāpēc brokastis bez taukiem ir labvēlīgas jūsu organismam
  • Kā regulāra rīta attīrīšana var palīdzēt labāk attīrīt organismu

Parunāsim par to nedaudz vairāk

Kad naktī ejat gulēt, aknas kopā ar jums pāriet miega režīmā. Bet tā pamostas pirms jums – ap 3 naktī, lai sāktu attīrīt organismu no kaitīgajiem toksīniem, patogēniem, neveselīgas pārtikas vai visa cita, kas iepriekšējā dienā ir nodarījis tam kaitējumu.

Lielākajai daļai cilvēku aknas var attīrīties tikai līdz pirmās ēdienreizes laikam, kas var būt diezgan agri no rīta. Tiklīdz mūsu organismā nonāk kofeīns, tauki, liekais olbaltumvielu daudzums, dzīvnieku izcelsmes pārtika, lipeklis, organisma attīrīšanās mehānismi uzreiz izslēdzas. Taču no rīta mums ir nepieciešams ilgāks laika posms, “logs”, kura laikā aknas var attīrīties un organisms ilgāk attīrīties.

Ko medicīnas mediji iesaka darīt rīta attīrīšanās laikā? Sāksim ar to, no kā vajadzētu izvairīties, lai aknu attīrīšanas procesi neapstātos.

IZVAIRĪTIES NO TĪRĪŠANAS NO RĪTA:

❌ Visi pārtikas produkti, kurus neatbalsta medicīnas mediji (olas, piena produkti, lipeklis, kukurūza, soja, MNG, citronskābe).
❌ Sāls
❌ Epidemioloģija
❌ Tauki (gaļa, zivis, eļļas, rieksti, sēklas, riekstu sviesti un tamlīdzīgi pastas produkti, kokosrieksti, avokado, augu piens u. c.).
❌ Žāvēti augļi
❌ Kofeīns (kafija, šokolāde, matcha, zaļā tēja, melnā tēja, mate tēja).

Saprotams, ka sākumā šis saraksts var šķist nedaudz biedējošs, un rīta tīrīšanai var būt nepieciešams pierast. Taču drīz vien jūs sāksiet izbaudīt savu rīta attīrīšanos, jo sajutīsiet, cik laba tā ir jūsu organismam. Un neaizmirstiet, ka vēlāk dienā, ja vēlaties, varat tos ēst vēlreiz.

Tagad parunāsim par to, kas jums jādzer un jāēd, lai atbalstītu aknu – un līdz ar to arī visa organisma – attīrīšanās procesu. No rītiem ir jābūt piepildītiem ar divām lietām: glikozi, kas nodrošina enerģiju, un“dzīvo” ūdeni, kas nodrošina mitrināšanu. Ja vēlaties būt īpaši labs, brokastīm varat pievienot arī kobarsolu, attīrošu līdzekli, un dzīvību atjaunojošus elektrolītus, citiem vārdiem sakot, celulozes sulu.

Vienkāršāk sakot, plāns ir šāds: pamostoties – citronu ūdens, pēc tam seleriju sula, tad augļi (vai tvaicēti dārzeņi, vai bezglutēna biezputra) un, ja nepieciešams, vēl citronu ūdens un augļi.

CITRONU VAI LAIMA ŪDENS

Vislabākais veids, kā mitrināt organismu, ir izdzert 500 ml līdz 1 l citrona vai laima ūdens, tiklīdz pamosties. Medicīnas žurnālists Entonijs Viljamss (Anthony William) iesaka, ka minimālajam daudzumam vajadzētu būt 480 ml, bet 1 l ir vēl labāk, ja varat to sasniegt. Kāpēc? Jo, kad aknas naktī sāk attīrīties, organismā sāk izdalīties un cirkulēt dažādi toksīni. Šos toksīnus nepieciešams izvadīt no organisma, un tam nepieciešams pietiekams ūdens daudzums, lai tos izvadītu no organisma. Ja no rīta nedzeram ūdeni, toksīni neizkļūst no organisma un vienkārši tiek atkārtoti iekapsulēti. Mēs pievienojam ūdenim citrona vai laima sulu, lai palielinātu tā mitrinošās īpašības, kā arī nodrošinātu nepieciešamās minerālvielas. Nav jāuztraucas par to, ka citronu vai laima ūdens sabojā zobus vai paskābina organismu. Citronu un laima ūdens mineralizē un attīra zobus, un, tiklīdz tas pieskaras mūsu mutēm, tas uzreiz kļūst sārmains un sāk savu dziedinošo ceļojumu.

Daži cilvēki ir jutīgi pret citrusaugļiem. Tā nav organisma īpatnība – mēs visi esam radīti tā, lai lietotu citrusaugļus, – bet drīzāk tas liecina par to, ka jūsu organismam ir nepieciešama liela attīrīšanās un palīdzība, lai kādu dienu jūs varētu atkal iekļaut citrusaugļus savā uzturā un izmantot to ārstnieciskās īpašības. Lai gan ir ierasts pievienot pusi citrona vai laima uz 500 ml ūdens, ja jums šķiet, ka tas ir par daudz, samaziniet šo daudzumu, cik vien jums šķiet pieņemami, un laika gaitā mēģiniet sasniegt ieteikto daudzumu. Ja jūs noteikti nevarat paciest citronu vai laima sulu, varat mēģināt iegādāties augstas kvalitātes kokosriekstu ūdens pulveri un brokastīs pagatavot savu kokosriekstu ūdeni. Pievienojiet tējkaroti medus savam rīta citronu vai laima ūdenim. Ir labi pievienot medu, jo tas jums pirms brokastīm sniegs nepieciešamo glikozi, kas aizņems kādu laiku, jo nākamais solis ir sulas pagatavošana.

SELLERIMAHL

Kad esat izdzēris citronu ūdeni, pagaidiet 15-30 minūtes (vislabāk 30 minūtes) un tad izdzeriet apmēram 500 ml tīras seleriju sulas. Šajā laikā mēģiniet neēst. Lai sidra sula iedarbotos, tā jādzer tukšā dūšā. Ideālā gadījumā vajadzētu izdzert vismaz 480 ml, bet, ja sākumā tas nav pieņemami, sāciet ar mazāku daudzumu. Jūs varat izlaist seleriju sulu rīta attīrīšanās procesā un pāriet no citronu ūdens uz brokastīm, bet, ja vēlaties maksimāli attīrīt un atbalstīt savu organismu, mēģiniet pieradināt savu organismu pie seleriju sulas.

Ja esat jaunpienācējs šajā tēmā, jūs, protams, brīnīsieties: Kāpēc seleriju sula? Kāpēc 500 ml tukšā dūšā? Kā tas ietekmē mūsu ķermeni? Šajā rakstā būtu par daudz to visu izskaidrot, jo par seleriju sulu ir sarakstīta vesela grāmata, kurā detalizēti izskaidrota seleriju sulas dziedinošā iedarbība. Ja jūs vairāk interesē šis temats, jums noteikti vajadzētu to izlasīt. Bet teiksim, ka selerijas sulā esošie pupiņu sāļi uzbrūk visiem mikrobiem mūsu organismā un palīdz tos izvadīt. No baktērijām, sēnītēm, pelējuma sēnītēm un vīrusiem līdz smagajiem metāliem, svešķermeņiem un zarnās ieplūdušiem pārtikas atkritumiem – pagrabu sula tos visus noņems, ja dzersiet to regulāri un pietiekami lielos daudzumos vienlaicīgi. Seleriju sula ir arī barojoša un mineralizējoša. Tas satur dzīvu ūdeni un elektrolītus, kas mūsu organismam ir ļoti nepieciešami. Selerijas sulas ārstnieciskās īpašības ir brīnumainas, un visā pasaulē ir simtiem tūkstošu, ja ne pat miljoniem tās lietošanas veiksmes stāstu.

Pēc sulas izdzeršanas pagaidiet vismaz 15-30 minūtes, vislabāk 30 minūtes, pirms dzerat ko citu. No rīta varat dzert arī seleriju sulu un pēc tam citronu ūdeni, taču pirms citronu ūdens dzeršanas noteikti pagaidiet 15-30 minūtes, lai seleriju sula pagūtu izkustēties zarnās un organismā un veiktu attīrošu darbu.

Augļu salāti attīrošām brokastīm
Augļu salāti ar ogām ir lieliska ideja brokastīm.

BROKASTIS: AUGĻI, DĀRZEŅI, PUTRA.

Kad rīta toniks ir izdzerts, ir laiks pāriet pie brokastīm. Šim nolūkam vislabāk noder augļi un ogas. Vēl viena iespēja ir ēst dārzeņus bez taukiem un sāls, piemēram, tvaicētus kartupeļus vai saldos kartupeļus. Trešais variants ir prosa vai bezglutēna auzu pārslu putra, papildināta ar ogām, augļiem un medu vai kļavu sīrupu.

Ir daudz dažādu brokastu variantu ar augļiem. Varat pagatavot kokteili, sagriezt lielu meloni vai arbūzu, pagatavot kokteiļbļodu, sagriezt augļus bļodā un pārlej ar banānu pienu….. No saldētiem banāniem var pagatavot saldējumu. Banānu, ābolu, datumus un kanēli var sajaukt “putrā”. Jūs varat ēst arī salātus, taču atcerieties, ka salātu lapas no rīta nesaņem daudz nepieciešamo kaloriju, tāpēc labāk no rīta pievērsties ar glikozi bagātākiem augļiem un ogām.

Ja esi pieradis pie sātīgām brokastīm, iespējams, ka rīta attīrīšanās sākumam tev ir nepieciešama putra vai dārzeņi. Attiecībā uz biezputrām MM iesaka augstas kvalitātes graudaugu produktus: auzu vai prosa putras ar marķējumu “bez lipekļa”. Rīta attīrīšanās laikā ēdienam labāk nepievienot sāli, cukuru, etiķi, eļļu, augu pienu, avokado u. c. produktus. Tomēr medus un kļavu sīrups ir piemēroti – no tiem tu iegūsti gan glikozi, gan kalorijas. Ēd tik daudz, lai piepildītu vēderu, un neuztraucieties, ja pēc brīža atkal sajutīsiet izsalkumu. Ēdiet vairāk, kad esat izsalkuši.

REGULĀRA ĒŠANA VAR BŪT TIKAI IZDEVĪGA.

Ir ļoti lietderīgi ēst ik pēc 1,5 līdz 2 stundām – patiesībā tas ir ļoti svarīgi, lai mūsu organisms uzturētu stabilu cukura līmeni asinīs. Ja ik pēc pāris stundām neēdam veselīgas uzkodas, cukura līmenis asinīs samazināsies (jā, pat tad, kad mums šķiet, ka vēders ir pilns!). Kad tas notiek, organismam nākas ražot adrenalīnu, lai kompensētu cukura līmeņa pazemināšanos asinīs. Jums var nešķist, ka tas kaitē jūsu ķermenim, ja esat vairāk vai mazāk vesels. Tomēr, ja cīnāties ar hroniskām slimībām, šī informācija var būt ļoti svarīga, lai palīdzētu jums atveseļoties, jo daudzu hroniski slimu cilvēku virsnieru dziedzeri jau ir sasprindzināti līdz spēku izsīkumam, un jebkura papildu adrenalīna ražošana var pasliktināt simptomus. Tāpēc pārliecinieties, ka pietiekami bieži ēdat sabalansētas uzkodas. Laika gaitā, kad organisma glikozes krājumi piepildās un jūs atbrīvojaties no atkarības no taukiem un olbaltumvielām, laiks, ko varat iztikt bez ēdiena, palielinās.
Kad brokastis ir apēstas, neaizmirstiet nodrošināt organismam papildu mitrināšanu. Izdzeriet vēl 480 ml tīra, citronu/kaļķu vai kokosriekstu ūdens.

Rīta tīrīšanas kopsavilkums

  1. Kad no rīta pamostaties, izdzeriet apmēram 480 ml citrona vai laima ūdens (ar medu vai bez tā, pēc vēlēšanās).
  2. Pēc 15-30 minūtēm izdzeriet apmēram 480 ml selerijas sulas.
  3. Vismaz 15-30 minūtes vēlāk ir laiks brokastīm: ogas, augļi / auzu pārslu vai prosa putra / tvaicēti kartupeļi, saldie kartupeļi vai ķirbju salāti.
  4. Ēd tik daudz, lai piepildītu vēderu, un ēdiet bieži (vismaz reizi divās stundās), lai uzturētu cukura līmeni asinīs un apmierinātu kaloriju vajadzības.
  5. Pirms pusdienām izdzeriet vēl 480 ml ūdens – citronu/citronu ūdeni, kokosriekstu ūdeni vai tīru ūdeni.

NB! Ja mēģināt veikt rīta attīrīšanos un jūtat, ka kuņģis iztukšojas ilgi pirms brokastīm, ja visu rītu jūtaties aizkaitināts vai vājš, tā ir zīme, ka organismam nepieciešama glikoze. Šādā gadījumā ieteicams uzreiz pēc pamošanās apēst gabaliņu augļa ar nedaudz medus, lai organisms saņemtu nepieciešamo glikozi un kalorijas, kas nepieciešamas tā darbībai un noturētos līdz brokastīm. Tāpēc, ja jūtat, ka jums ātri vajag ēst, apēdiet kādu augli ar medu, tiklīdz pamostaties, un tikai tad pāriet pie citrona ūdens un seleriju sulas.

Entonija Viljama rīta tīrīšana no medicīnas medijiem
Visa informācija, kas nepieciešama rīta tīrīšanai, ir apkopota vienā attēlā.

Kopsavilkums ir balstīts uz grāmatām, tīmekļa rakstiem un radio raidījumiem, ko sagatavojis Anthony William no Medical Media.

Šajā rakstā sniegtā informācija ir paredzēta tikai informatīviem nolūkiem; tā nav medicīniska konsultācija, diagnoze vai ārstēšana. Ja rodas veselības problēmas, jākonsultējas ar ārstu vai veselības aprūpes speciālistu. Ja vēlaties lietot alternatīvas vai jaunas zāles, lai uzlabotu savu veselību, lūdzu, pārrunājiet šo informāciju ar savu ārstu. Atnesiet viņai grāmatu un pārrunājiet, vai un kā ārstniecisko pārtiku un uztura bagātinātājus varētu izmantot viņas atveseļošanās procesā.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *